Leczenie zęba pod mikroskopem w Warszawie i okolicach

Nieustanny rozwój technologii medycznej oraz stomatologii spowodował usprawnienie pracy wielu stomatologom, natomiast pacjentom przyniósł znaczne zmniejszenie bólu podczas zabiegów. Endoncja mikroskopowa jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej popularnych metod, które stosuje się w leczeniu kanałowym. Zalety tej metody są podkreślane przez wielu specjalistów stomatologów, a w niektórych dobrych gabinetach, takich jak np. Oldent w miejscowości Tłuszcz koło Warszawy, powoli stają standardem. Sposób ten jest gwarancją wykonania zabiegu na najwyższym poziomie, leczenie ogranicza do minimum ryzyko rozwinięcia się infekcji, a pacjent w trakcie zabiegu odczuwa komfort psychiczny.

Zalety leczenia zębów pod mikroskopem

U każdego człowieka kanały zębowe są bardzo małe, wąskie i trudno dostępne, dlatego ich leczenie, oczyszczanie oraz wypełnianie wymaga ogromnej precyzji. Mikroskop zapewnia  duże powiększenie, a także lepsze, optymalne oświetlenie leczonych powierzchni. Stomatolog lepiej widzi nie tylko przestrzeń zęba, ale również wnętrza wszystkich kanałów i dzięki temu może działać bardzo dokładnie i szybko. Lekarz ma także możliwość zauważyć inne ewentualne uszkodzenia, odnogi korzeni, ich zwężenia i wiele innych szczegółów, których nie sposób zauważyć gołym okiem. Dzięki temu, że pod mikroskopem widoczne są wszelkie ubytki, można je dokładniej wypełnić . Daje to pacjentowi poczucie komfortu i pewność, że wyleczony ząb nie będzie bolał nigdy więcej. W Wielu wypadkach użycie mikroskopu do leczenia kanałowego wpływa również na skrócenie czasu leczenia, ponieważ lekarz całe leczenie może przeprowadzić podczas jednej wizyty.

Etapy leczenia endodontycznego pod mikroskopem

Leczenie kanałowe przy pomocy mikroskopu poprzedza konsultacja ze specjalista stomatologiem oraz wykonanie badań diagnostycznych RTG. Pozwala to ocenić stan zębów i jakie zmiany chorobowe należy wyleczyć oraz jakie działania należy podjąć. Następnie dentysta wraz z pacjentem ustala plan leczenia.

Po ustaleniu szczegółów lekarz otwiera chory ząb i usuwa w nim wszelkie zmiany próchnicze, zainfekowaną miazgę, oczyszcza wszystkie chorobowe miejsca. Kolejnym krokiem jest wypełnienie kanałów zęba i odbudowanie jego korony. Może to zrobić lekarz endodonta lub protetyka, jeśli uszkodzenia i braki są poważniejsze.

Podczas leczenia kanałowego nowoczesną metodą używa się przede wszystkim mikroskopu, a także endometru, czyli urządzenia stosowanego do pomiaru głębokości kanałów oraz cienkie narzędzia do piłowania i penetrowania. Istotny jest także mikrosilnik endodontyczny służący do maszynowego opracowywania kanałów. Oprócz tego, w profesjonalnych gabinetach, takich jak Oldent, używa się także koferdamu, czyli materiału, który izoluje leczony ząb od środowiska jamy ustnej.

Sposób leczenia kanałowego zębów pod mikroskopem jest wprawdzie droższy niż tradycyjna metoda, ale warto się zdecydować na taką metodę ponieważ jest ona znacznie szybsza i dokładniejsza, pozwala również szybciej pozbyć się bólu i uratować ząb. Na stronie Oldent-tłuszcz.pl można zapoznać się z cennikiem.

Klinika stomatologiczna Oldent w Tłuszczu

Nowoczesna klinika stomatologii w Tłuszczu, miejscowości oddalonej od Warszawy niecałe czterdzieści kilometrów, to nowy punkt, stworzony nie tylko dla mieszkańców miasta. W miejscu tym zatrudnieni są lekarze o najwyższych kwalifikacjach, którzy wykonują wszystkie zabiegi profesjonalnie, bez bólu i stresu, które zwykle towarzyszą pacjentom u dentysty. Placówka ta zajmuje się również leczeniem i profilaktyką zębów najmłodszych mieszkańców miasta i okolic. Podczas wszystkich zabiegów, w tym również leczenia kanałowego pod mikroskopem, wykorzystywany jest sprzęt najlepszej jakości, który posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. W Oldencie wykorzystuje się także, w razie potrzeby, znieczulenie komputerowe, a także kamerę wewnątrzustną, która służy do diagnostyki.

Klinika Oldent w Tłuszczu zapewnia swoim pacjentom także odpowiednie systemy wentylacji, które mają czujniki jakości powietrza. Dzięki temu kontrolują jego jakość, a w razie potrzeby oczyszczają, sterylizują i jonizują. Pozwala to poczuć się pacjentom komfortowo i bezpiecznie, a pracownikom kliniki zachować najwyższe standardy, wymagane w pomieszczeniach zabiegowych. Warto odwiedzić stronę internetową Oldent-tłuszcz.pl i zapoznać się z kadrą, która pracuje w tej klinice, umówić się na wizytę lub poczytać o wielu usługach oferowanych w tym miejscu. Trzeba również dodać, że z usług klinik skorzystać mogą, bez najmniejszych problemów, osoby niepełnosprawne