hazard

Mentalność profesjonalnego hazardzisty

Wielu członków „ugruntowanej” społeczności inwestorów szybko zwraca uwagę, że inwestowanie to nie hazard. Dla ogółu społeczeństwa hazard ma wiele negatywnych konotacji. Kiedy wspomina się o profesjonalnym hazardzie, większość ludzi od razu myśli o nałogowych hazardzistach szukających wysokiego poziomu ryzyka i tracących swoje pieniądze.

Handlowcy czy hazardziści?

Jednakże hazard nie jest ani „zły”, ani „dobry”. Jakby nie było, profesjonalni handlowcy to w sumie również zawodowi hazardziści. Wszystko to sprowadza się do kwestii zimnego i skupionego właściwego sposobu myślenia, czyli sposobu myślenia profesjonalnego hazardzisty.

Pomimo że handel jest formą hazardu, ważne jest, aby dokonać wyraźnego rozróżnienia między hazardzistami kompulsywnymi, amatorskimi i zawodowymi. Kompulsywni hazardziści są uzależnieni od hazardu. Grają, aby uzyskać pośpiech i poczucie euforii. Nie mają absolutnie żadnej dyscypliny.

Oczywiście handel nie jest miejscem dla kompulsywnego hazardzisty lub kompulsywnego handlowca. Jednak wielu myli hazard kompulsywny z zawodowym, nie wiedząc, że te dwa rodzaje hazardzistów są biegunowymi przeciwieństwami. Profesjonalni hazardziści, jak również profesjonalni handlowcy, mogą podejmować ryzyko, ale ostrożnie nim zarządzają. Szukają konfiguracji transakcji o wysokim prawdopodobieństwie i dopiero wtedy stawiają zakład.

Hazardziści amatorzy lub hazardziści społeczni są zainteresowani wyłącznie przyjemnością i rozrywką. Budżetują ustaloną kwotę pieniędzy na rozrywkę związaną z hazardem, a następnie wydają tak, jakby wydawali ją na film, koncert, imprezę sportową lub inną rozrywkę. Zabawa jest zabawą, więc nie ma sensu, aby gracz społecznościowy opracowywał szczegółową strategię pokonania kasyna lub staranne ograniczanie ryzyka przy stołach do blackjacka.

Częścią zabawy w hazardzie społecznościowym jest dreszczyk emocji i nadzieja na znalezienie szczęścia i wygranie dużego jackpotu. W tym celu można też zajrzeć na hazardowy.pl, gdzie możemy uzyskać wszystkie informacje na temat najwyższej jakości gier hazardowych i bonusów z darmowymi spinami.

Mentalność do osiągania zysków

Wielu początkujących traderów popełnia błąd polegający na stosowaniu w handlu podejścia do hazardu amatorskiego i społecznego. Postrzegają handel jako rozrywkę. Jeśli mamy pieniądze do wydania, nie ma nic złego w przyjęciu takiego podejścia do handlu. Jednakże większość z nas chce osiągać zyski. A sposób myślenia związany z hazardem społecznościowym może szybko usunąć nasze konto handlowe.

Jeśli poważnie myślimy o profesjonalnym handlu, zmiana tego sposobu myślenia jest niezbędna. Handel może wydawać się przyjemny, ale głównym celem profesjonalnego handlu jest osiąganie zysków. Oznacza to nie tylko budowanie zwycięskich umiejętności handlowych, ale także ostrożne zarządzanie ryzykiem, dyscyplinę, kontrolę emocji i realizację strategii handlowych w stanie psychicznym szczytowej wydajności.

Stronienie od emocji

Nie zawierajmy transakcji tylko po to, by uzyskać przypływ emocji. Szukajmy konfiguracji transakcji o wysokim prawdopodobieństwie i nie włączajmy się do akcji, dopóki nie znajdziemy konfiguracji, w której możemy wygrać. Po prostu musimy wiedzieć, kiedy należy odejść od stołu.

Musimy też zachowywać się jak zawodowy hazardzista, jeśli chodzi o zarządzanie ryzykiem. Podobnie jak w przypadku hazardu handel polega na cierpliwym czekaniu, aż szanse zmienią się na naszą korzyść. Przy każdym rzucie kostką zawodowy hazardzista ryzykuje bardzo niewiele, aby przewidzieć i odzyskać passę porażek.

Profesjonalni handlowcy również mają do czynienia z seriami porażek i ważne jest, aby zminimalizować ryzyko, żeby przetrwać trudniejsze czasy i poczekać aż nadejdzie odpowiednia pora.

Przydatne jest postrzeganie handlu jako profesjonalnego hazardu. Dzięki temu możemy uzyskać lepszą perspektywę. Po prostu postawmy się na miejscu kasyna, które dokładnie ocenia szanse i upewnia się, że działają one na jego korzyść. I wykorzystujmy „prawo średnich”, aby zapewnić, że przy dużej liczbie transakcji osiągniemy duży zysk.